Neoliberalizm ve Mahremiyet Kitabının Özeti


Neoliberalizm ve Mahremiyet; Türkiye'de Beden, Sağlık ve Cinsellik,neoliberalizm ve Mahremiyet Kitabının Özeti,Neoliberalizm ve Mahremiyet Kitabını Oku,kitabının fiyatı,kitabının tanıtımı,kitap özetleri,roman,roman özetleri

Neoliberalleşmeye bağlı olarak Türkiye'de mahremiyetin dönüşümünü farklı örnekler üzerinden inceleyen makaleleri biraraya getiren seçkide, sağlık alanındaki metalaşma, çalışma koşulları ve sağlık ilişkileri, yeni üreme teknolojileri, yeni hastalıklar ve yeni hasta örgütlenmeleri, kanser ve hastalık anlatıları, menopozun sosyal algılanışı, neoliberalizm koşullarında erkekliğin dönüşümü, reklamlarda ve popüler kültürde cinselliğin ve eşcinselliğinkurgulanışı, kadına yönelik şiddet ve sığınma evleri inceleniyor. Her biri özgül bir durumdan hareket etmelerine rağmen bu makaleler sayesinde, hızla değişen maddi süreçler karşısında, bedenle, özel alanla ilgili anlayış ve kavrayışımızda da köklü değişiklikler ortaya çıktığını saptayabiliyoruz. Görülüyor ki neoliberal mantık sıklıkla varsayıldığı gibi bir özgürleşmeye yol açmıyor: Daha ziyade herşeyi metalaşmaya doğru sürükleyerek yeni tabiyet biçimleri yaratıyor. Kitapta bu yeni koşullar karşısında insanların verdikleri tepkilerin, mücadelelerin ve gösterdikleri dayanışmanın örneklerini de okuyoruz. (Tanıtım Bülteninden) 

Tanıtımı yapılan Neoliberalizm ve Mahremiyet; Türkiye'de Beden, Sağlık ve Cinsellik kitabı ile ilgili beğeni,eleştiri ve düşüncelerinizi yorum yaz kısmını kullanarak diğer kitap okuyucuları ile paylaşabilirsiniz. Neoliberalizm ve Mahremiyet; Türkiye'de Beden, Sağlık ve Cinsellik kitabını beğendiyseniz,aşağıdaki sosyal medya paylaşım linklerini kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.